Kim Bu Kızlar?
ZERRİN ZİNDANCIOĞLU (Astrolozi)
Dipl. of ASA, MAPAI

8 Mayıs 1966’da İstanbul’da doğdu. 
Avusturya Ticaret Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümündeki eğitimini yarım bıraktı. 
1986 – 1991 yılları arası yurt dışında faaliyet gösteren bir inşaat firmasında İthalat ve İhtacat bölümünde Proje Müdürlüğü, 1991 – 1994 yılları arasında dünyaca ünlü bir Amerikan firmasında Finans Direktörü Yönetici Asistanlığı yaptı. 
1994 – 2010 yılları arasında kendi ismiyle kurduğu tekstil firmasında Avrupa’dan ithalat yaparak, moda sektörüne girdi. Birçok ünlü kişinin İmaj Danışmanlığını üstlendi. 
2010’dan beri Klasik ve Modern Batı Astrolojisi ile ilgilenmekte olan Zerrin Zindancıoğlu, Temel, İleri ve Ustalık Seviyelerinin yanı sıra, Karma, Soru, Seçim, Uranyen Astroloji ile Astropsikoloji Uzmanlık Sertifikalarına sahip olup, Girne Amerikan Üniversitesi bünyesindeki Astroloji Okulunda eğitmenlik görevini sürdürmektedir. Eğitimi APAI (Association of Professional Astrologers) ve ISAR (International Society for Astrological Research) onaylı AstroArt Astroloji Okulu Diploması'nı Şubat 2016'da almaya hak kazanmıştır. 
Kendisi evli ve iki çocuk sahibidir.

Twitter: @Astrolozi

BANU DAMCI (Nam-ı Değer BeDi)


Hıdrellez çocuğu bereketiyle seçmiş de gelmiş 2. çocuk olarak dünyaya. Daha çok ufacıkken parmaklarıyla havaya resim yaparak başlamış yolculuğuna. Kibrit çöpleriyle, mendillerde oyuncaklar yapmış.
Kötü bir akademi sınavını dereceyle kazanınca çok şaşırmış, dört sene boyunca bunun sebebini araştırmasına rağmen cevabını bulamamış.. Okulu bitirince atölyesi olmasına rağmen, ismi herkesin bildiği ve havalı diye en büyük gazeteye tasarımcı olarak girmiş uzun süre (17 yıl) çalıştıktan sonra delirip tüm gemileri yakıp, ilk sergisini açtığı gibi İstanbul'dan kaçmış.. Datça ve Bodrum'da yaşadıktan sonra sırtçantasına eşyalarını sığdırıp evsiz yaşamış. Üç dört sene sonra tekrar İstanbula dönüp mandala adını verdiği atölyesinde resim, şifa ve mandala çalışmalarına başladı. Şimdilerde yeni bir sergi hazırlığında...


Twitter: @BanuBeDisiSUZİ BAROKAS FERGAN

Ilık bir 1963 baharında ailesinin mis kokulu ilk hediyesi oldu. Ortaköyün tarih sinmiş sokaklarında sek sek oynayarak büyüdü.. Maçka'da bir galeride resimlere bakarken buldu kendini bir süre sanat için çalıştı dört sene galeride sanatçılarla çalıştı sonra kendini Çukurcuma da eski kokan dükkanında buldu yaşanmışlık sinen eşyaların arasındaki yolculuğu başladı . Sanat tozu üzerine serpilmiş hayatların kokusu eşyalarda başka bir nefese dönüştü bu onu bu hikayelerin peşine takılmasını sağladı her eşya konuştu o da bunları araştırdı. Dükkanı kapattığında çuvalında bir sürü öyküyü doldurmuştu.


GAMZE ÖZER

Senarist
Astrolog

08 /07/1975 yılında bir ucu Girit-Selanik, bir ucu Saraybosna kökenli bir ailenin çocuğu olarak İzmir'de doğdum.
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı'nda eğitim aldım. Gazete yazarı, senarist,şair ve şarkı sözü yazarı olarak çalışıyorum. Okumayı en sevdiğim şey GÖKYÜZÜ...Bu aşk sayesinde sahne tozu gibi yuttuğu yıldız tozu yüzünden Astroloji öğrenciliğine bulaştığında bu blogun sahibesi Zerrin Zindancıoğlu ile yollarımız kesişti. Bir köprüde karşılaşan iki inatçı keçi, 'Büyük Aşklar Kavgayla Başlar' tezini 'EN DERİN DOSTLUKLAR DA KAVGA KIYAMET BAŞLAR' versiyonuyla tecrübe etti. Zerrin Zindancıoğlu seni çok seviyorum. Blogunda başarılar dilerken astrolojik olarak hayatının en doğru evresinde bu adımı attığını, o yol haritasını çok doğru kullandığını zaten biliyorum.

Eserlerinden bazıları: Sihirli Annem, Hayatımın Rolü, Kınalı Kar, Annem, Bütün Çocuklarım, Güzel Günler, Dila Hanım ve daha birçoğu..

PINAR ALTANOĞLU SALMAN 

Mimar Sinan Üniversitesi Mis. Öğr. Gör.
Görsel Tasarım Uzmanı
Perakende Sektörü Danışman - Eğitmen
(doğumu Mart 1966) 1985 yılında Avusturya Lisesi’nden mezun olduktan sonra perakende ve mağazacılık sektörüne başladı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra özellikle perakende sektörüne başladığından bu yana üzerinde çalıştığı Mağaza Görsel Tasarımı ve bu konuyla bağlantılı Renklerin Dili, Mağaza İmajı ve Kişisel İmaj Geliştirme uzmanlık alanlarıdır. Yeditepe Üniversitesinde Mağaza Tasarımı ve Müşteri Davranışları derslerini veren Pınar Salman, 2007 Güz Dönemi itibariyle Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Tasarımı bölümünde Görsel Mağaza Tasarımı dersini vermektedir ve IMA’ da (İstanbul Moda Akademisi) Görsel Mağaza Tasarımı danışmanı ve eğitmenidir.
Pınar Altanoğlu Salman’ın görsellik ile iligili TRT’nin ve diğer TV kanallarının konuğu olarak bilgilerini paylşamaktan keyif alır.www.trenderamagazine.com online trend dergisindeki köşesinde ise okuyucularıyla Görsellik üzerine kısa ve bol fotoğraflı sohbetler yapar.
Yayına hazır ‘’Aradaki An’lar’’ adında bir uzun hikaye kitabı ve 5. Galata Perform etkinliklerinde yer almış, kendisi tarafından yazılan ve yönetmenliğini üstlendiği ‘’Aşkın Işığı’’ adlı Dans Tiyatrosuwww.askinisigi.com (www.lightoflove.eu) bulunmaktadır.
Orta okul yıllarından bu yana fotoğraf ve şiir ile birlikte yaşayan Pınar Altanoğlu Salman, imge ile simgenin aşkı üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalarını ‘’Sınırlı Sonsuzun Sefası’’ karma fotograf sergisinde 1.Haziran – 10 Haziran 2013 te CKM’de (Caddebostan Kültür Merkezi) sanatseverler ile paylaşacaktır.

22 yorum:

 1. Hayırlı olsun,zevkle takip edeceğim inşallah.....

  YanıtlaSil
 2. hayırlı Ol' suuuunnnnnnnnnnnnnnnn :)

  YanıtlaSil
 3. hayırlı ugurlu olsun yazdıklarınız bana huzur veriyor iyiki varsınız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte yaratmayı istediğimiz duygular.. Harikasınız..Teekkürler..

   Sil
 4. Sevgili Oğuzhan Ceyhan Beyin facebook da ki nazik uyarısı ile bir anda kendimi buraya ışınlanmış buldum ;) sizler gibi hoş, zeki, kendini yetiştirmiş, güçlü hatun kişilerle karşılaştığım için çok mutlu oldum sevgili wickalar;)
  Ben kahvemi orta şekerli alayım bir de mümkünse yanında damla sakızlı minik lokum ;)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özge hanımcımm, ne tatlısınız.. çok teşekkür ederiz.. hemen hazırlıyoruz kahvenizi. Hoşgeldiniz dünyamıza..

   Sil
  2. O sizin tatliliginiz Zerrin Hanimcigim ;))

   Sil
 5. hayırlı olsun çok güzel bir blog olmuş...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılımlarınız, uyarılarınızla daha da güzelleşecek.. Teşekkür ederiz..

   Sil
 6. koccaman bir ol'duk gitgide artan hayırlısıyla inşallah

  YanıtlaSil
 7. çok iyi olmuş..ne güzel düşünmüşsünüz..zevkle okuyorum bilgi dağarcığım genişliyor. :)

  YanıtlaSil
 8. Hepiniz de harikasınız kızlarr <3

  YanıtlaSil
 9. Bak sen şu pırlanta kızlara ... Harikasınız !
  Haberiniz olsun , derin takipte'siniz :)

  YanıtlaSil
 10. Sağolun, güzel sözleriniz bizler için motivasyon oluyor, tekrar teşekkürler..

  YanıtlaSil
 11. Geç mi keşfettim bilmiyorum ama keşfettiğimden beri her gün okuyorum :) her sabah kahvemi içerken sizi okumak harika. Hepinize ayrı ayrı sevgiler :)

  YanıtlaSil
 12. Geç olsun ne olur, hep aynı an'da olmak güzel.. amacımız zaten beraber kahve tadında sohbetler olmasıydı.. teşekkürler takibiniz için..

  YanıtlaSil
 13. Herkese merhabalar ben internette tüm araştırmalarıma rağmen naralda r satürn ve r jüpiter kavuşumu ile doğan insanlar için yazılan bir makale bulamadım hatta yabancı sitelerde bile çok sınırlı bilgi var açıklayıcı değiller benim natalımda böyle bir kavuşum var sıkı bir kavuşum ikiside retro öğrendim ki buna bethlehem yıldızı deniyormuş kralların kavuşumu diye geçiyor hatta hz isa nın haritasında bu kavuşumdan varmış.. Çözemediğim başka görünümlerde var haritamda araştırıp bulamadığım.. Böyle şeyler okuyunca insan tabii heyecanlanıyor, acaba diyordum böyle bir makale yazsanız iyi olmaz mı benim gibi araştıran ama bulamayan insanlara bilgi olsanız.. Sevgiler.. Artemis

  YanıtlaSil